دوره مطالعاتی " اندیشه تمدن ساز"

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه رازی برگزار می کند: دوره مطالعاتی " اندیشه تمدن ساز" همراه با صدور گواهی هم اندیشی و دانش افزایی جهت اساتید شرکت کننده در طرح و برنامه سفر به مشهد مقدس

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه رازی برگزار می کند: 
 
دوره مطالعاتی " اندیشه تمدن ساز" 
همراه با صدور گواهی هم اندیشی و دانش افزایی جهت اساتید شرکت کننده در طرح  و برنامه سفر به مشهد مقدس
 
رهبر معظم انقلاب:
(( بنده یک ماه رمضان در مسجد امام حسن مشهد سخنرانی مستمر سی جلسه ای داشتم. آن زمان به ضبط سخنرانی ها خیلی اهمیت داده نمیشد؛ اما استثنائاً همۀ این سی سخنرانی ضبط شده است.
در آن سخنرانی ها راجع به توحید، امامت، ولایت، نبوّت و سایرمباحث اساسی بحث شده است که الان هم آنها را تأیید می کنم. اینهاپایه های فکری برای ایجاد یک نظام اسلامی بود؛ اگرچه ما آن موقع امیدوار نبودیم که نظام اسلامی شش، هفت سال دیگر محقّق شود.می گفتیم اگر تا پنجاه سال دیگر هم ایجاد نشود، بالاخره پایه های فکری اش اینهاست.))
 
محتوای طرح:
محتوای طرح، کتاب جذاب و کاربردی طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن(کتاب اندیشۀ تمدن ساز) است که متن سخنرانی رهبر انقلاب  (در قبل از انقلاب در مسجد امام مجتبی علیه السلام  مشهد مقدس) می باشد. این محتوای ارزنده طی 28 جلسه ارائه خواهد شد.
-  فایل متنی و فایل صوتی کتاب مذکور و همین طور درسنامۀآموزشی کتاب در اختیار شرکت کنندگان قرارخواهد گرفت.
 
زمان بندی جلسات طرح:
اساتید دانشگاه، برای مشارکت در طرح، صرفا دو ساعت در هفته زمان اختصاص خواهند داد (یک ساعت برای مطالعه کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن و یک ساعت برای مباحثه گروهی مطالب مربوط به آن جلسه در بستر فضای مجازی).
 
اجرای طرح:
طرح شامل دو مرحله و مجموعا در 28 جلسه (طی 28 هفته،  یعنی در هفته یک جلسه ی  یک ساعته در بستر فضای مجازی جهت مباحثه و گفتگو درباره مطالب از قبل تعیین شده از کتاب جهت هر جلسه) میباشد.
-  مرحله اول شامل سیزده جلسه و مشتمل بر بخش های ایمان و توحید 
-  مرحله دوم شامل پانزده جلسه و مشتمل بر بخش های نبوت و ولایت
 
شیوه ثبت نام در این دوره :
جهت ثبت نام در این دوره حداکثر تا 19 آبان ماه ، نام و نام خانوادگی ، نام دانشکده و شماره تلفن همراه خود را در واتساپ و یا بصورت پیامک به شماره  09044164442 ارسال فرمایید.
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *